Hitachi Vantara Pentaho Community Forums
Results 1 to 5 of 5

Thread: Menu-tool bar in PUC

Default Menu-tool bar in PUC

I would like to customize my PUC, Menu-tool bar in PUC,

i followed the link ,
    http://www.prashantraju.com/2010/03/...onsole-part-3/ .

changed main_toolbar.xul file accordingly but Changes are not shown up in PUC ,

I restarted the server and still modified settings are not shown up.Can some one help to know do am i missing any other files that needed to be changed .

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
    <?xml-stylesheet href="chrome://global/skin/" type="text/css"?>
    <window width="400" height="275" title="Placeholder"
    xmlns="http://www.pentaho.org/there.is.only.xul" xmlnsen="http://www.pentaho.org/2008/xul" onload="mainToolbarHandler.init()">

<toolbar id="mainToolbar">
    <toolbarspacer width="10"/>
    <toolbarbutton id="openButton" image="images/open_32.png" onclick="mainToolbarHandler.openClicked()" tooltiptext="${openEllipsis}"/>
    <toolbarspacer width="20"/>
    <toolbarbutton id="editContentButton" image="images/editContent_32.png" disabledimage="images/editContent_32_disabled.png" onclick="mainToolbarHandler.editContentClicked()" tooltiptext="${editContent}" disabled="true" type="toggle" pen:visible="true"/>
    <toolbarspacer id="editButtonSpacer" width="20" pen:visible="true"/>
    <toolbarbutton id="saveButton" image="images/save_32.png" disabledimage="images/save_32_disabled.png" onclick="mainToolbarHandler.saveClicked()" tooltiptext="${save}" disabled="true"/>
    <toolbarbutton id="saveAsButton" image="images/saveAs_32.png" disabledimage="images/saveAs_32_disabled.png" onclick="mainToolbarHandler.saveAsClicked()" tooltiptext="${saveAs}" disabled="true"/>
    <toolbarbutton id="workspaceButton" image="images/workspace_32.png" type="toggle" onclick="mainToolbarHandler.workspaceClicked()" tooltiptext="${workspace}"/>
    <toolbarbutton id="showBrowserButton" image="images/browser_hide_32.png" downimage="images/browser_show_32.png" type="toggle" onclick="mainToolbarHandler.showBrowserClicked()" tooltiptext="${toggleSolutionBrowser}"/>
    <toolbarbutton id="printButton" image="images/print_32.png" disabledimage="images/print_32_disabled.png" onclick="mainToolbarHandler.printClicked()" tooltiptext="${print}" pen:visible="false"/>
    </toolbar>

</window>

i m using pentaho 4.5 GA.
    windows -7

Thanks,
    Surya

Its becoZ of browser cache problem ,This did worked for me .
    I couldn't remove , New Analyzer report , New Dashboard , New CDE button from Main tool bar .
    These button widths,id's are not mentioned in main_toolbar.xul file . can some 1 help me to know where can i find these three buttons .

Thanks,
    Surya

This is solved , these are from plugin.xml file under system folder

To remove Aanalyzer from Main_tool bar :-
    file plugin.xml under \server\biserver-ee\pentaho-solutions\system\analyzer .

include pen:visible="false"

<toolbarbutton id="newAnalysisButton" image="../content/analyzer/images/analyzer_toolbar_icon.png" onclick="mainToolbarHandler.openUrl('${tabName}','${tabName}','content/analyzer/selectSchema')" tooltiptext="${openNewAnalyzerReport}" insertafter="newAdhocButton" pen:visible="false"/>

For Dashboard icon , make visible false in plugin.xml file under \server\biserver-ee\pentaho-solutions\system\dashboards

<toolbarbutton id="openDashboardButton" image="../content/dashboards/resources/images/newDashboard_32.png" onclick="mainToolbarHandler.openUrl('Dashboard','Dashboard','content/dashboards?command=new')" tooltiptext="${openNewDashboard}" insertafter="newAnalysisButton" pen:visible="false"/>

For CDE icon , make visible false in plugin.xml file under server\biserver-ee\pentaho-solutions\system\pentaho-cdf-dd

<toolbarbutton id="newCDE" image="../content/pentaho-cdf-dd/images/overlay/cde_toolbar_icon.png" onclick="mainToolbarHandler.openUrl('${tabName}','${tabName}','content/pentaho-cdf-dd/NewDashboard')" tooltiptext="${openNewCDE}" insertafter="newCDEButton" pen:visible="false"/>

All that i cannot make is edit content button to invisible , do any one tried this .

Thanks,
    Surya

Dear Sura,
    I think You solved your CDE Edit button hide also from 2012.
    I'm going to give a hungarian description for handling toolba icons and add menu items under tools.
    Your topic is good for do that.

Sorry if I disturb you!

By,
    László

Pentaho PUC role based menus and hide toolbar icons / Menüpontok felvétele és tollbar ikonok eltávolítása

Igény: Kerüljenek fel a PUC toolbar Dashboard ikonjai menüpontokba úgy, hogy csak az „Admin” jogokkal bíró felhasználók érhessék csak el.
    Környezet:
    A „pentaho-solution/system” alatt találhatóak meg a CTools (és egyéb) plugin -ok alkönyvtárai.
    Azokban rendre fellelhető a „plugin.xml” állomány, amely összetetten írja le a plugin kezelését.
    A plugin specifikus menüpontok is definiálhatóak és a „mainToolbar” felülírása is megoldható.

<overlays>
    <!-- ltorok

<overlay id="launch" resourcebundle="content/pentaho-cdf-dd/lang/messages.properties">
    <button
    id="launch_new_cde"
    label="${Launcher.NEW_CDE}"
    image="content/pentaho-cdf-dd/images/overlay/quicklaunch_button_cde.png"
    command="openURL('${Launcher.CDE}', '${Launcher.CDE_TOOLTIP}', 'content/pentaho-cdf-dd/NewDashboard')"/>
    </overlay>
    <overlay id="startup.dashboardToolbar" resourcebundle="../content/pentaho-cdf-dd/lang/messages">
    <overlay id="startup.dashboardToolbar" resourcebundle="../content/pentaho-cdf-dd/lang/messages">
    <toolbarbutton id="newAnalysisButton" removeelement="false"/>
    <toolbar id="mainToolbar">
    <toolbarbutton id="newCDE" image="../content/pentaho-cdf-dd/images/overlay/cde_toolbar_icon.png" onclick="mainToolbarHandler.openUrl('${tabName}','${tabName}','content/pentaho-cdf-dd/NewDashboard')" tooltiptext="${openNewCDE}" insertafter="newCDEButton"/>
    </toolbar>
    </overlay>
    </overlay>
    -->

</overlays>

Megoldás: A fenti XML (pentaho-cdf-dd/plugin.xml) már azt az állapotot mutatja, ahogyan ki kell iktatni ( HTML Megjegyzés ) a nem kívánt részt.
    Fontos megjegyezni, hogy most sem/itt sem szabad ékezetes karakterekkel megjegyzéseket hozzáfűznünk a tevékenységünkhöz, mert a plugin-ok betöltése közben hibás működés fog előállni és a catalina.out –ban UTF-8 –as karakterek miatti értelmezési hibát olvashatunk majd.

Menüpontok létrehozása: Két helyen lehet menüpontot felvenni XML definíciók segítségével.
    Első próbálkozásnak javaslom a „pentaho-solution/system/default-plugin/” mappa alatt található „plugin.xml” tanulmányozását javaslom. Látható, hogy a „<menu-items>” csomópont alatt lehet felsorolni a „<menu-item …” –eket.
    Amennyiben a plugin –ok szintjén kívánjuk karbantartani a menüpontjainkat (a plugin eltávolításakor az érvényét veszítő menüpont is eltűnik) ,akkor az eddig tárgyalt plugin.xml –ekben kell megtenni a bejegyzéseket.
    példa:
    <!-- Menu entry -->
    <menu-items>
    <menu-item id="cda_refresh" anchor="tools-refresh-submenu" label="CDA Cache" command="content/cda/clearCache" type="MENU_ITEM" how="LAST_CHILD"/>
    <menu-item id="cda_cacheman" anchor="tools-submenu" label="CDA Cache Manager" command="content/cda/manageCache" type="MENU_ITEM" how="LAST_CHILD"/>
    </menu-items>
    Látható, hogy ez a két bejegyzés azonos funkciót fog elérhetővé tenni, de azzal a különbséggel, hogy az egyik a „Tools”/”Eszközök” menüpont alatt lesz elérhető/látható (anchor="tools-submenu") , míg a másik a „Refresh/Frissítés” alatt.

Megfontolás: Jelenlegi ismeretem alapján a „role based” /jogosultságfüggő menüpont kezelésre az a járható út, hogy az adminisztrátor csoportba tartozó felhasználók részére elérhető „Tools” menüpont alá rakom fel a „mainToolbar” –ról leszedett funkciókat.

Érvénybeléptetés: A változtatások a biserver újraindítását követően lépnek életbe. Amennyiben nem történik meg, akkor a PF (Pentaho Forum) –okon leírt módon a „biserver-ce/tomcat/temp” alatt a „pentaho/”,- „pentaho-cde/” alatti cache állományok törlésével segíthetünk magunkon. Ott az adott napi mappa(k) törlése is elegendő, de operációsrendszer karbantartás feladatait is szem előtt tartva az ütemezett „rm –fr $BISERVERCE/tomcat/temp/pentaho/*” -hoz hasonló utasításokkal is végrehajthatjuk a feleslegessé vált állományok eltávolítását.
    (pontosítás a fenti „rm” parancshoz: export BISERVERCE=/usr/local/pentaho/biserver-ce )

do any one tried to hide edit content button on Main_tool bar under pentaho user console .